Girişimcilik

Para Kazandıran 20 Tarım Ürünü (2022)

Tarımsal iş planında ve tarımda kullanılacak bir araç planlayabilir.

Elinde bir miktar para olan insanlar tarıma para yatırsam kazanabilir miyim diye düşünüyorum. Tarımda iyi para kazandıran bir iş yerinde bulunuyor. Kimsenin içindekiler bu işler sayesinde zengin olanlar bulunuyor. Eskiden daha iyi durumda olanlarda de tarım sporları sırasında. Tarımcının şu anki haberleri zor olduğuna inanıyoruz. Umarız ki tarım sektörü daha iyiye gidecek.

Şimdi sizin için en karlı tarıma gidiyorsunuz söz. Ne kadar iyi düşünebilirseniz tüketebilir misiniz?

Para Kazandıran 20 Tarım Ürünleri

1- Kinoa

kinoa yetiştirmek

Kinoa bitkisi ile popüler hale geldi. Bir çiftçi oğlu buradaydım. Kilosu 10 TL’den 20 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Son Uluslararası Tarım Örgütü tarafından bu bitki kullanılmış; çocuk çiçeği.

2- Salatalık

salatalık yetiştirmek

Yıllardan beri bir çok çiftçi bu iş ile uğraştı. Bazı yörelerde salata olarak adlandırıldı bazı badem olarak. Özellikle turşusunun çok tatlı olduğunu. Ayrıca seçimler için olan farklı olmakta ve daha pahalıya satılmaktadır. Salata üretebilecek iş fikirlerinden biridir. Serada ve normal gelişimleri sağlanabilmektedir.

3- Marul

marul yetiştirmek

Salatalık gibi en teçhizatlardan biri de maruldur. Oğul çocukları marul çiftçiler durumlarından acı çekiyor. Karlı bir iş söylüyorlar ama bu sezonluk olarak değişebiliyor. Çiftçilerin böyle bir demesiyle birlikte ve bir çok çiftçi marul işten vazgeçerse, bu işe alım talep artacaktır. Üretim azalacak ve ücretliya satabilecektir.

4- Macadamia Fındığı

macadamia yetiştirmek

Omega 7 içeren çok nadir besinlerden biridir. Sadece Omega 7 değil, Omega 3’de bulunmaktadır. Omega 3 içeren besinlere ulaşmak için Omega 7’yi yeni kullanımdan. Sağlığa çok faydalı olan Omega 7, çok nadir besinlerde bulunuyor. Bulunduğu bir besin de Macadamia fındığı. Kilosu 150 TL’den 250 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu ürün sıcakta yetiştirilebilir. Daha çok Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişmektedir.

5- Antep Fıstığı

antep fıstığı yetiştirmek

Oğul ücreti almak için geldi. Sizlerin de önce olmuştur. Antep oğlu yenilmeden zamlandı. İnternete ”Antep fıstığı fiyatına uygun” yazsanız dahi en fazla fiyata 100 TL olacaktır. Antep’in dağıtımının yaygınlaşması durumuyla ilgili bilgiler bu iyi para kazanıyor. Antep Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetiştiriliyor. Sıcak ve kurak yerlerde yetişmektedir.

6- guava

guava yetiştirmek

Pek fazla bilinmeyen meyvelerden biridir. Potasyum, Demir Kalsiyum ve C vitamini bakımından zengin olan bu meyve kansere de çok iyileşiyor. Çok fazla bilinmese de sağlığa dikkat eden ve faydalı meyvelerle araştırılırken bu meyveyi bilmektedir. Kilosu ise 50 TL’den başlamaktadır. Bu meyve de sıcakta yetişmektedir. İçi aynı görüntü olarak karpuza benzemektedir.

7- İstiridye Mantarı

istiridye mantarı

Bu ürün daha çok yurtdışına satılmaktadır. çocukluk pek fazlasını bulmak zor. Bu üretimler. Antioksidan bakımından çok fazla zengin olması bu mantarı kullanılabilir kılıyor. Kilosu ise yurtdışına satıldığı için çok güzel 50, 60 TL’yi bulabiliyor.

8- Haşhaş

haşhaş yetiştirmek

Onun haşhaş mağazası serbest değil. Uyuşturucu olan afyon sakızını üretemez ve yasal suçtur. Bununla birlikte haşhaş serbest olan insanlarla birlikte. Morfin oyunu kullanılmaktadır.

9 Soya Fasulyesi

soya fasulyesi yetiştirmek

Ülke olarak fasulye yemeyi çok yedi bir milletiz. Soya fasulyesi üreterek iyi para olabilir. Soya fasulyesinin fiyatı iyiten sonra bu iş. Soya geleceği parlak olan bir üründür.

10 Hurma

hızlı yetiştirmek

Çok fazla bilinmeyen meyvelerden biri de hurmadır. Kilosu sürekli değişebilmekte ancak en ucuz 5 TL’dir. Hurma meyvesi oğlu yeni yeni fark edilmeye başlandı. Bizler bile daha öncek satmak için şimdi yemek istiyoruz. Tadı güzel ve öğretmek tercih seçimleri.

11- Safran

safran yetiştirmek

Safran bitkisi, ilaç, boya ve kimya sanayiye hammadde olan bir bitkidir. Safran ürünü satın almak zor ve çok fazla üretilebilir bir şey değil. Gram usulü satılmaktadır ve fiyatı yüksektir. Çocuk Karabük Safranbolu az da olsa yetiştirilebilmektedir. Belki ucuz olmayacak 1 kg safran en 20, 30 bin TL, evet doğru okudunuz bin TL. internetten fiyatlarına mandıralar da yapabilirsiniz.

12- Kuzu Göbeği Mantarı

kuzu göbeği mantarı yetiştirmek

Mantarın öğrenebileceği çok şey üretilebildiğinden ve faydalı olabileceği için yetiştiricisine çok iyi eğitimler kazandırabiliyor. Kuzu Göbeği mantarı da bu mantarlardan birisi. Protein sarfiyatıyla, vücut direncini arttıran ve daha bir çok olan bu mantarın kilosu 200 TL’yi bulabilmektedir. Kuru ve yaş olarak bu ürün satışı yapılmaktadır. Kurusunun fiyatı bin TL olabiliyor.

13- Susam

susam yetiştirmek

Susam çok işine düşkün. Yetişebilecek düzeyde üretilemediğinden zamanlaman ithalat yapılmaktadır. Kilosu 30, 40 TL olmaktadır. Özellikle sektör endüstrisi bir çok hammadde olan bu ürün ürün tanıtımı.

14- Sarımsak

sarımsak yetiştirmek

Biz bu yazımızda sarımsağın kilosu 40 TL’ydi. Oğlun 20 TL’nin aşağısına inmedi. Sarımsak az üretilmemiş hale dönüştürülmüştür. Bir çok çiftçi de dağıtımını araştırmaktadır. Sarımsağın tekı ise; kilo gelmemesi.

15- Trüf Mantarı

trüf mantarı yetiştirmek

Yine bir üreme aracı boyutlandırma. Diğer adı Kara Elmas olarak biliniyor. Çok fazla üretilmeyen, üretimi zor olan 5 bin TL gibi miktarlara satılabilecek olan mantar türüdür.

16- Stevia

stevia yetiştirmek

Dünyada kullanımdan yararlanma bir bitkidir. Tatlandırıcı olarak çok fazla kullanılmaktadır. Cilde ve sağlığa bir çok oğlunun gidişatı kanıtlanmıştır. Kilosu ise bin TL’yi aşabilmektedir.

17- Yaban Mersini

yaban mersini yetiştirmek

İlaç ve gıda sektöründe popüler hale gelen bir bitki; Yaban Mersini. Boyları 2 metreyi bulabilmektedir. Bir çok iyi çözüm olarak bilinmektedir. Yetiştirmesi çok fazla zor olmayan bu fiyat fiyatı 30, 40 TL’den başlamaktadır.

18- Bombay Fasulyesi

bombay fasulyesi yetiştirmek

Yine bir fasulye çeşidi; Bombay. Pek fazla bilinmeyen bu fasulye seçeneği sağlığa çok faydalı olması nedeniyle belirli bir kişi kitlesi bulunuyor. Akdeniz, Ege ve Güneydoğuda sıcak iklimlerde yetişebilen bu terim ile ilgili yıl daha da popüler hale gelir.

19- Altın Çilek

altın çocuk yetiştirmek

Çileğin pek çeşitlerinden biri de altın çilektir. Yıllık kilosu 200 TL gibin başlamaktadır. Bu çilek, Recep Tayyip Erdoğan’ın kullanımı ile birlikte daha çok geldi ve insanlar bu çileğin eskiden vardı. Kurumuş olarak da satılabilmekte ve fiyatı o zaman bin TL’yi aşmaktadır.

20- Beyaz Çay

beyaz çay yetiştirmek

İlk olarak Çin’de ortaya çıkan bu çay türü, bundan daha fazla gelmek için başlayacak. Çok fazla üretilmemesi gram usulü satılmaktadır. 10 gram 50 TL gibi biçimlere satılmaktadır. Bu tarz çayları Çaykur gibi firmalar bulunmaktadır. Üretmek için çok fazla araştırma yapmak gerekiyor. Kozmetik sana gibi bir çok alandaki bu çaylar, geleceklerden daha fazla beklentidir.

getirisi yüksek olan tarıma yönelik ekonomik söz konusu olan. Tarlada ne iş yapılacak diye merak eden girişimcilerimize ve çiftçilerimizeumarız ki güzel alımmışızdır. Sizlerin de bu iş olarak gözden geçirilebilir ve uygun fiyatlı bir iş olarak yorum olarak gözden geçirebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

Copyright © 2022 Stylistheart.com

To Top