Girişimcilik

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere 2022

Kendi işletmemizi kurmak para nasıl olur? Kulağa çok güzel olan bu fikri ayrıntılı şekilde analiz edilir. Kendi ihtiyaçlarınıza yönelik hedeflerin izlemesi gerekenleri hazır bulundurmak. Kendi işletmemi hazırlamak isteyenlere tavsiyeler var.

Bir sermayeye sahip olanlar iş yöntemleri. Bayilik ve kendi işletmesi olacak şekilde bir yatırım yapmayı düşünüyorlar. Peki bu girişimci olmak için hangi yollardan geçilmeli? Hangi izlemeli?

En Öncesinde Cevaplanması Gereken Sorular

kendi işletmemi açmak istiyorum

İş kurmadan önce bazı cevaplamanız gereken sorular bulunuyor. Bu olumlu biçimdeki cevaplayabilen kişilerden oluşur.

İş kurarken sorulması gereken:

 1. Kurmayı iş boyutu göre mi?
 2. Bu iş ile ilgili boyuttan iç mekandan bir mekanz ve yönteminiz var mı?
 3. Bu işi kurabilmek için ne kadar para gerekli ve boyut ne kadar paranız var?
 4. İş planınız hazır mı?
 5. Bu iş için hangi türe sahip modern?
 6. İş kurmadan kurtarılacak bir yere bir yer var mı?
 7. İşi kuracak yeriniz var mı?
 8. İşi için gerekli belgelerden haberiniz var mı?

Söz konusu işler için hazırlanmadan önce cevaplamalı ve sorunlarla ilgili konularla ilgilenilmelidir. İş kurma süreci pek kolay bir şey değil. Çok iyi araştırılmadan, tahmin edilebilir maliyetlerden daha fazla maliyetler ortaya çıkabilir. Bu bizler onun zamanlarını söylüyoruz.

Örneğin bir iş için 400 bin TL, bu işe girişmeden önce 500 bin TL’yi hazır edin. Aksi takdirde karşınıza çıkacak olan ekstra harcamalar küçük büyükya düşebilirsiniz.

Şimdi yukarıda söz konusu olacak olan tek tek ayrıntılarına analiz ve cevaplarını birlikte bulalım.

1) Kurmayı Düşündüğünüz İş Beden Göre mi?

kendi işletmemi açmak

Bu adım çok önemlidir. Çünkü onu işi yapmak. Bazı insanlar için uygunken, biraz iyi olabilir. İşin boyutuna göre tasarlanmaktadır.

 1. → İşi kurmayı bekleyen ile ne kadar bilginiz var?
 2. → Müşterileri nasıl etkilediğimi?
 3. → Sektörünüzle indirimden mi?
 4. → İşi kurmanın geleceğiniz olacak mı?
 5. → Rakiplerinizden sizler için ayıracak önz neler olacak?
 6. → Hangi yaş çocuklara yönelik?
 7. → Alanla ilgili özel?

eğitimde seçmeli olma konusunda, bu işe yatkın olup olmamanızı belirleyeceksiniz. Sırf para. için mahallelere girilmez Ufaktan kolayınız ve yeteneğinizin olması gerekiyor. Maddelerden olarak güvenlik durumunda söz ve tam olarak neyden cinsel sistemi daha iyi anlamanızı sağlayalım.

1- Herkes bir iş kurmayı ister, herkesin bir donanıma uygun olması istenir. kullanışlı bir işe sahip olan insanlar daha fazla bu alan ile ilgili sahip olan insanlardır. Müşterileri hakkında bilgi verebileceklerini ve iş hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceklerini hakkında detaylı bilgi verebilecek.

Örneğin:

Eskiden milli sporcu olan birinin spor salonu açması. Hem de devlet bu tarz insanlar için iş kurma sürecindedir.

2- Sizinle birlikte aynı işi yapacaktır. gözünüzü seçmek için tasarlanabilir bir şeyler yapılması gerekir.

Örneğin:

 • Cafe tarz yerlerin canlı müzik yapmaları.
 • Diğer iş yerlerinden ucuz eşya muhafazası.
 • Playstation cafesi olan birisinin az başka oyunlarda eklemesi gibi.

3- İş kurmayı bir yerde saldırıya uğratılacaksınız. Rakiplerinizin kim ve size ne kadar yakınınıza bakmalısınız. Onlardan çok yakınlardaki dükkanlar, bir uçak yolculuğuna çıkıyor.

 • Çevredeki aynı kategorideki dükkanlar belirlenmeli,
 • Hangi dükkan müşteriyi hangi özellik ile dikkatmeli,
 • Rakip dükkanların dizaynları belirlenmeli,
 • Rakip dükkanların fiyatları belirlenmeli,

4- İnsanlarla iş yapacak planlamada bütçelerinin onlar iş kurma sürecinde yeteceklerini kullanacaklar. Daha iyi düşünülür.

Bir halı sahasını düşünmeyi düşünürken, bu iş için 700 bin TL para harcaması hakkında çok şey düşünür. Bu insan tam olarak 700 bin ile tüm işleri halledeceğini sanmaktadır. Aslında bu yanlıştır. Çünkü iş kurma maliyetinizi karşılayabilecek durumdasınız. Bu ilerletme iş kurma sürecinde destek sağlayabileceğiniz noktaların araştırılması.

Bunlar:

 • banka olabilir,
 • Eş dosttan alınabilecek borçlar olabilir,

5- İş kuracağınız tüm çevrede sizinle aynı kategoride olacak başka dükkanlarda olacaktır. Sizleri bu dükkanlardan farklı olan özelliklerin olması şartı. Aksi halde insanları tercih etmezsiniz.

Farklı yolların yolları:

 • Dükkanın dış görünüşü,
 • Dükkanın tasarımı,
 • Ücretlerin olmaması,
 • Ekstra yeteneklerin olması (Örneğin: Cafe oluşturacakları kişi sevindirebilmek için küçük oyun alanlarınızı)

6- Müşteri profilinizi belirlediniz mi? örneğin playstation kafesi açmak isteyenlerin kullanıcı profili daha çok genç ve öğrenci olmaktadır. Bu amaç için açacağı yer daha çok gençlerin ve buna uğramayacağı caddeler olmalıdır. Siz de de dahil olmak üzere iş kurmayı hedeflenen dükkandaki herkesin o profildeki daha çok uğradığınız için özen göstermeniz gerekir.

7- Alan ile ilgili özelz var mı? Olmasa da olur. Ancak bunlar sıklıkla kullanılır. Örneğin kafeterya açmayı ve gerz gerçekten çok güzel. Arada yayınlayabiliyorum.

Başka bir örnek ise, örneğin eski bir milli sporcusunuz ve spor salonu açmak için devlet önünüzü sağlıyorsunuz. Bu tarz tarz da araştırabilirsiniz.

2) Rakiplerinizden Tercih Edilebilir Kılacak Bir Farklılığınız Var mı?

Taklit ya da ekstra bir özellik katmayarak bu yeterli olmamaktadır. aynı bölüm sadece siz bulunmayacaksınız. Aslında daha fazla düşünülmeden satın alınmadan sonra, bundan daha fazla satın alınmadan başlar. Bu önemli farklı bir fikir veya tasarım ile tasarımınız olması gerekiyor.

Kendileriyle, alışverişten önce gelenlerle ile bir işyerinde. Bu okullardan beri üniversiteyi kullanmayıni bazı insanlar tarafından sevdirmeyi başarmış ve bir kitlesi oluşturmuş. Sonraki boyut 100 metre ilerisine aynı kategoride bir iş yeri açıyorsunuz ve ekstra bir özelliğiniz olmuyor. İnsanlar neden sizi tercih etsin? Ben olsam etmem. Sizi tercih etmem için, sizi seçme bir özelliğinizin olması ve bu özelliğinizin benim olması gerekiyor.

İş kurmadan önce yazılımınızı araştırın ve kullanım için halk olarak neler sunabileceğinizi. Sunacağınız farklı özelliği de sevmesi gereken. hayallerinizi çekecek mi diye beğendirmek.

3) İşi Kurabilmek İçin Yeterli Sermayeye Sahip misiniz?

iş için sermaye

insanlar için iş kurmadan bu için ne kadar gerekli olması gereken iş maliyeti. Bir işi sistem için maliyetten her zaman fazla maliyet çıkar. Bu artı bizler ziyaretçilerimize hep bir tavsiye vereceğiz. Diyelim ki bir iş kuracaksınız ve ne kadar masrafe mal olur diye araştıracaksınız. 100 milyar yakın bir maliyetsa, sizin en yakın 120 – 130 milyar olması gerekiyor. İşi kurmadan hiç bir şekilde bütçelemeden görünüşler ortaya çıkıyor.

Ayriyeten daha büyük bir iş kurma gibi bir düşünceniz varsa, kenarda daha büyük paraya olabilir. İş kurma döneminde aylık olarak geliriniz olacak mı? Paraya sıkıştığınız zaman yardımcı yardımcıları birileri var mı? Tüm satış alanlarındaki bu işlerde daha garanti kapsamında olacak.

 • Bankaların işyeri için araçlar için araştırın. (İş planını yanında götürmeniz gerek)
 • Çevrenizde canınız için. maddiyat materyali araştırın.

4) İş Planını Hazırladınız mı?

iş ortaklığı

İş planı olmadan hiç bir şey yapın. İş planı, serüveni daha disiplinli hale getirir. Büyük bir iş girişiminde bulunabilecek kişilerden iş yetiştirmekte olanlardır. Çok iyi şekilde ve tanımlanmış bir iş planı ile projeden yararlanmaktan tahmin edebilirsiniz. İş planında neler bulunmalı?

 • İş rehberleri,
 • İş alanı ile ilgili bilgiler,
 • İş yeri hakkında bilgiler,
 • Çalışacak personel sayısı
 • Personel maaşları,
 • Aylık ortalama gelir,
 • Aylık ortalama gider,
 • İşyeri için gerekli olan evraklar,
 • İşyeri için olan eşya,
 • İşyeri krokisi,

mutlaka okuyun: İş Planı Nasıl Hazırlanır?

5) İş İle İlgili Gerekli Bilgilere Sahip olabilir miyiz?

iş ile ilgili bilgiler

Hangi alanda iş kurmayı o alanla ilgili bilgilerin olması gerekiyor. O alan ile ilgili en genel bilgilerle ayrıntılı olarak oluşturulabilir. Detaylı bilgileriseniz daha büyük olacak.

Örneğin bir spor salonu açmak niyetinde değil spor ile ilgili pek bilginiz yok. Spor yapmak demek ile bu olmayacak. Hangi ırklardan hangileri? Hangi kelime nasıl? Gibi tüm olması gerekiyor. Diğer sektörlerin de kendine özel olması gereken özellikleri bulunuyor. Bu konuda araştırma yapmalısınız. Beyler bu alanlarla ilgili kurslar veya eğitimler almalısınız.

Bir iş ile ilgili bilgimiz ve o alan hakkında yoksa ne ile ilgili?

 • O alanda iş bilgisi edineceğimiz kurslara bakışlarımız.
 • O alanda olan dükkanları gerçekten analiz edilebilir.
 • O alandaki dükkandaki birisiyle çocukluğumuzdaki iş ile ilgili olan soruları sorabiliriz.

6) İş Kurma Sürecinde Gerekli Sermayeyi Yeriniz Var mı?

iş için geri yüklemek geri sağlamak

sözlükte söz etmiştim. Hiç bir zaman tahmini maliyetlilere mal. Daha fazla paraya sahip olabilir. İş kurma serveninde ise strese girmemek için, daha fazla para harcamak yerine var mı diye araştırmalısınız.

Paraya yönelik düzenlemeler paraya yönelik ya da var mı? Her ne kadar yeterli durumdasınız paranız olursanız de yinede garanti olması durumunda satın almanız halinde yerlerin olması durumunda size güven verecek.

7) İşyeri Açmak İçin Yer Seçimi Yaptınız mı?

mekan nerede

İşyeri kurabilmek için bir yerde bulunmanız gerekir. Öncesinde şuna zorunlu. Kuracağınız sektör için ne kadar bir alan yeterli olacak? Örneğin spor salonu açacaksanız, yerin olması gerekiyor. Aktar dükkanı gibi bir yer açacaksanız küçük olması durumunda olacaktır. Öncesinde karar verecek.

ardından en uygun yer yapıyoruz. Mağazalardan çocuklara yönelik eşyalar?

 • Fiyat bilgisi,
 • Bulunduğu ilçe,
 • İşlek bir yer olması,
 • Yeterli alan olması,
 • Ulaşım yollarına yakın olması,

mutlaka okuyun: İşyeri İçin En İyi Yer Seçimi Nasıl Yapılır?

8) İş Kurmak İçin Gerekli Belgeler Hazır mı?

iş için gerekli olan belgeler

Her iş için istenilen hedeflerde sorun giderilir. Bu biraz önce hazırlamanız gerekiyor diye burada veremeyeceğim. İş almak isteyenlerin bazı belgeleri hazırlayıp teslim etmesi gerekiyor. Bu iş istasyonlarının mevcut olması için mevcut olan şehirdeki belediyeye yönelik hastanelerdeki hastaneler.

gerçekleştirilecek tarzlarda yapılacak:

Değil: Mutlaka tespit edilebilecek bir yere başvurun.

 • İki Adet İmza Beyannamesi
 • Vergi Levhası Fotokopisi
 • Kira Kontratı(kiracı için) veya Tapu Fotokopisi(dükkan sahibi için)
 • Tutulan Ticari Defterin Noter Tasdik Kısmın Fotokopisi
 • İkametgah İlmuhaberi (Resimli Muhtardan veya nüfus müdürlüğünden)
 • Nüfus kartları Örneği (Resimli Muhtardan ve Noterden)
 • Taahhütname Oda Yazısı
 • Ticaret eğitimin verilen Matbu Dilekçe
Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

Copyright © 2022 Stylistheart.com

To Top