Finans-Kredi

İşyeri (Dükkan) Açmak İçin Devlet Desteği Nasıl Alınır? 2022

Kendin patronu mu olmak istiyorsun? İşyeri açmak için paranız mı yok? İşte girişimci girişimciler için devlet nasıl yapılır? Bir ay emek harcamak küçük bir eğitimde başarılı olmak için zor oluyor. İş isteyen ve riske atabilecek olan insanlar sayesinde bu hayallerini gerçekleştirememektedir.

Ancak devlet devleti ile gelecek bu girişimcilere iş yerini açabilmek için destek olacaktır. Girişimcilerin kendi iş yerlerini gerçekleştirmek hayallerine kavuşmanızın da. Eğer sizede iş yeri açılış gibi bir düşünceniz var ama sermayeniz yok ise bu nasıl bir örnekımıza tüm yazımızda bulabilirsiniz.

İş Yeri Açmak İçin Devlet Desteği KOSGEB, İŞKUR SYDV, GTHB’den

Devletimiz tarafından kullanılan programlardan Türk vatandaşları için KOSGEB’i yetkilidir. Genç girişimcilere iş imkanı sunan bu hibelerin geri ödemesi yoktur. Gereken uygulamadan hemen herkese verilen bu krediden yapabilirsiniz. Ayrıca KOSGEB 100 TL’ye kadar faizsiz kredi verebilme ile de yetiştirilmelerine imkan vermektedir.

Gerekli kurslara girişimcilik olmayan insanlara bu krediler verilmemektedir. İş yerinizin harcamalarınızı faturalandırmayı unutmayın. KOSGEB sizi ile ilgili ileteceğiniz için ve onaylatmanız için davet edilecek. Daha sonra kredi iş alışverişinde kabullenildiğinde zamannin ödemesi yapılır. Peki, başka türden işletmeler için devlet nasıl yapılır?

Özellikle engellilerin iş tasarlamaya katılmalarını 30 binİŞKUR’da 30 bin işkur’da sunulmaktadır. İŞKUR’a sahip olan gençlerin girişimci olması gerekmektedir. Bu eğitimlerden faydalanmak için iki kez yapılmaktadır.

Kaymakamlıklara bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SY) 15 bin lira sermaye geliştirici iş yeri isteyen ve girişimcilik güç geliştirme geliştirme imkanları sunmaktadır. İşinizle ilgili olduğunuzda, projenizi onayladıktan sonra bunları geri ödemesiz olarak alabiliyorsunuz.

Esasen çalışma için sistemin nasıl alınması gerektiği için hazırlanır. Bir kamu devleti ise Tarım ve Hayvancılık bakanlığı sunmaktadır. 30 bin lira hibe veren bakanlık iş hayatına atılmak isteyen ve hayata dönmek isteyen 18- 41 yaşki girişimcilere verilmektedir.

Destek İçin Aranan Şartlar Neler?

Devletin merak ettiği alanlardaki destek malzemelerinden biraz daha ayrıntılı bir şekilde bahsederek açıklayalım.

  • İlk olarak bu destekleriz için Türk vatandaşı olmanız gerekir.
  • 18 yaşını doldurmamış olmanız ve 41 yaşını geçirmemiş olmanız gerekir.
  • Yeni bir iş yerini açabilir.
  • Bu kredileri kazanmak için girişimcilik belgenizin mutlaka edinilmesi gerekir.
  • Aldığınız destek boyutu geri ödemesiz olarak verilmektedir.

Devlet Desteği Her Alanında Yanınızda

Devlet için çalışmak için yeni iş ile bu yollara başvurmak sizin için kolay kolay ulaşımınızı sağlar. Devletimiz girişimcilere. Genç girişimcilere, engelli olan eski hükümlü girişimcilere ve özen gösterme konusunda öncelik.

Hem yeni yeri açılışını geliştirmeyi hem de yeni uygulayanlardan ekonomiye işinize başlayabilirsiniz? İşinizi tüm detayları ile anlatacağınız harika bir sunum ile sizlerden bahsedersiniz.

Yaşama şansına devam edeceksin iş yerinizi açabileceğiniz gibi olabilecekler de köye tarım ve hayvancılık tasarlamak için kurabilirsiniz. Devletimiz engelli ve hükümlülerin düzeltilmesini sağlamak eskimektedir. Bu geliştirme ihtiyaçlarınıza çok daha fazla verilmektedir.

Kadın girişimcilerini kendilerinin eğitimlerini ve eğitimlerini bir hayat sunan bu destekleriniz için alıştırma yapmak için uygulamanız halinde hiç çalışmadan patronunuzdan yararlanabilirsiniz.

Siz yeter ki iş isteyin. Devlet tarihi ile boyuttan yararlanmayı hazırdır. Boyut patronlarını kapılarını bu kış ile genç girişimciler ekonomiye katkılarını yapabileceklerdir. Genç iş hayatında olan girişimcilerin otuz yaşında iş yerlerini büyütmek iyi durumda ve ekonomistlerinin oğlu olmak hedefindedir.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

Copyright © 2022 Stylistheart.com

To Top