Girişimcilik

Girişimcilik Geliştirme Teknikleri

Girişimciliği gerçekleştirmenin belli bir yolu vardır. Herhangi bir tercihte girişimcilik geliştirmek için belirli sabit yönergeleri takip etmek gerekir. Net bir kesim planı tasarlamak gereklidir. Aşağıda, herhangi bir girişimciliğin veya işletmenin geliştirilebileceği yedi yönerge veya teknik bulunmaktadır;

1. Ana ürüne odaklanmak:

İşiniz ana ürün üzerinde dönüyor, bu nedenle temel ürününüze odaklanmak, bir iş fırsatı yaratmanın ilk adımıdır. Belli bir başarılı girişimci, “Muhtemel müşteriler sizin değerinize güvendiklerinde satın alırlar ve şirketinizin istikrarlı olduğuna inanırlar” diyerek bir girişimcinin müşterilere değer sağlamaya odaklanması gerektiğini öne sürmüştür. Bu öneri çekirdek planın anahtarıdır. Küçük işletme girişimcisinin, temel ürünlere odaklanarak büyük işletmelerden farklılaşması gerekir. Uzmanlaşma, girişimcilerin en büyük varlığıdır.

2. Basit ve kısa tutmak:

Herhangi bir potansiyel müşteri, kafası karışmadan iş hakkında net bir şekilde anlayabileceğinden, işlerinin ne olduğunu 30 saniye süren birkaç kesin ve özlü sözle (ör.

3. Kim olduğunuza sadık kalmak:

Kim olduğunuzu ve sizi neyin heyecanlandırdığını ve neyin heyecanlandırmadığını bilerek hedeflerinize ulaşabilirsiniz. İnsan doğası gereği özellikle erteleme, büyüme planınızı geciktirebilir, bu nedenle ertelememek ve mükemmel sonuç odaklı bir plana gitmek daha iyidir.

4. Haritalama:

Hizmet stratejinizi belirlemenin en iyi yolu, yeteneklerinizi hedef müşterilerinizin ihtiyaçlarıyla eşleştirmektir. Bu nedenle, özel uzmanlığınıza ihtiyaç duymayan müşterilerden de kaçınılır. Geniş bir ağ oluşturma dürtüsü, birçok girişimcinin ortak özelliklerinden biridir. Bununla birlikte, küçük bir işletme, sınırlı hizmet sunumuna sahip olduğu için gelişir. Ayırt edici en kaliteli hizmette uzmanlaşmak, küçük bir işletmeye sahip olmanın değeridir. Bu yüzden birçok durumda küçük bir işletme gelişir. Önemli olarak, bir sağlayıcı seçerken, müşterinizin beklentilerinize göre seçebileceği bir karar verme kriterleri listesi yapılabilir. Ardından kendinizi dürüstçe kategorize edin veya her kategoride nerede konumlanacağınızı yoğun bir şekilde değerlendirin. Bundan sonra, pıtırtı veya perdenizin hala hedefte olduğundan emin olun.

5. İşinize yarayan en iyi pazarlama araçlarını kullanmak:

Kişiliğinize ve hizmet edilecek müşterilerinkine uygun en iyi pazarlama stratejisini uygulayın. Geçmişte işinize yarayan en iyi iki pazarlama aracını belirleyin ve ardından yeni bir bakış açısıyla yeni fikirler eklemeye başlayın. Seçilen pazarlama araçlarının maliyet bazında değerlendirilmesi de önemlidir. Hangi pazarlama aracının çabalarınız karşılığında en iyi getiriyi sağlayacağına karar vermelisiniz. Şu veya bu şekilde, her araç sonuç odaklı veya gelir üretken olmalıdır.

6. Bir eylem planının uygulanması:

Yapılan eylem planının devam edip etmediğini bilmek önemlidir. Bu, kısa vadede, örneğin 3 aydan uzun vadede 6 aya kadar hedefler belirleyerek yapılabilir. Kısa vadede, planınızı her ay kontrol etmeniz gerekir. Plan karşılanmıyorsa, kendinize hedef müşterim için uygun araçları seçtim mi gibi sorular sormanız gerekir. Stratejiyi plana entegre ettim mi? Yoksa pazarlama araçlarından sadece birine mi odaklandım? Bu nedenle, planınızın planınıza göre devam edip etmediğini bilmek için günlük olarak bir strateji kontrolü yapılmalıdır.

7. Planı uygulamak:

Son adım, günlük eylemleri tamamlamak ve başarıya yönelik planınızı hızlandırmak için fazladan çaba harcamaktır. Değerli zaman boşa harcanmamalı ve amacınıza bir an önce ulaşmak için kullanılmalıdır.

Bunlar Girişimcilik gelişimi için en önemli temel tekniklerdir.

teşekkürler

Source by Kunas Patro

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

Copyright © 2022 Stylistheart.com

To Top