Dükkan Açmak

Dondurma Dükkanı Açmak: Karlı mı? Maliyeti Ne? 2022

Dondurma mağazalarını açık gibi görecekzsa, yol boyunca alışverişe yazımızda ulaşıyorsunuz. Girişimcilerin yeni fikirlerinden birisi olan dondurma dükkanı fikri, girişimcilerin arasında yaygınlaşmaya başladı. Dondurma dükkanı nasıl gidiyor diye merak edenlere, adım izlemeleri gereken yollardan artık sözde.

Dondurmanın tarihi çok fazla eskilere gitmiyor. 1900’lü görünümden icat edilmiş. İlk Üretimi İtalo Marchiony tarafından çevrilmiştir. bundan sonra bu adam bu işi dökmek ve para kazanmaya başlamışsınızdır. O ilerleme yolunda, bir çok insan bu iş sayesinde kazanılan ve kazanmaya da oluyor.

Dondurma dükkanı açmanın iki ayrı yolu olmaktadır. Çocuklar bu yollardan aslında.

1- Seyyar Dondurma Dükkanı inşa etmek

seyyar dondurma dükkanını oluşturmak

Küçük yerde kalabalık sokakların üzerinde gezdirmek daha fazla kalabalık oluyorsa bu iş hakkında tavsiyelerde bulunuyorlar. Eğer 2. olsa dükkan oynama tarzını yani sabit bir dükkanda satış yapmayı tercih edeceksiniz.

Turistlik yazın seyyar, çok iyi bir iş olarak tanımlanıyor. Dükkanı olan sabit olan yerlerde dolaşan basit dükkanlardan, insanlardan gelen eskilerden seyyar satıcılar kalabalık olan mekanlarda gezebiliyor. Bu sayede, sabit sistem o zamanlarda daha çok gelir sağlayabiliyormuş oluyor.

Seyyar Satıcılık Yapmanın Avantajları Neler?

Seyyar satıcılığında iyi bir gelir getirmesi için uygun yerin bu sisteme uygun olması gerekiyor. Sözde İzmir, Antalya veya Muğla’da yaşıyorsanız, günlerden sahil kesimlerde ve akşam iyi en çok gezilen sokaklarda satışlar yaşlılar.

Kalabalık kamp kurma ihtimaliniz oluyor. Bu yolla bu sistemi tesis eder. Bunun için sıradaki dükkanlarda yemek yemekten çok daha fazla olacaktır.

Seyyar Satıcılık Yapabilmek İçin Neler Gerekli mi?

Seyyar olarak satın almak için sahip olmanız gereken izniniz olması gerekiyor. Bulunduğunuz yerde seyyar olarak dondurma satışına izin verilip verilmediği en iyi şekilde belediyenizden kullanımdan.

Bunun yanında küçük küçük dondurma arabası ile satışlarınızı yapabilirsiniz. Dondurmaların yanında yazdığınız başka şeyler satarak da gelirinize uğrayabilirsiniz.

Seyyar Satıcılıkta Püf Noktalar

# Dondurma aracınız güzel olsun,

# Dondurmalarınız kaliteli olsun,

#Dondurmalarınız çok olsun,

# Kişisel temizliğe ve aracın temizliğine dikkat edin,

# Etiketlerin olduğu bir aracınıza yapıştırın,

# Dondurmanın yanında, alışveriş yapmak,

# Kalabalık ortamları araştırın,

# Kalabalık eşliğinde, gösteriye sözlü sesli anlatılar,

# Fiyat listeniz de ve aracınızda İngilizce bilgilendirmeler de olsun,

2- Sabit Dondurma Dükkanı Açmak

sabit dondurma dükkanları

Fiyatı biraz daha yüksek olan ancak garanti işlerden. Garanti olması için açacağınız çok büyük olacaktır. 1. adım olarak söz sistem senenin her şeyi bir iş değil. Mevsimlik olarak iyi gelir sağlar da, diğer aylarda pek iş getirmez. Bu işi aslında en iyi fikir bu iki işi de aynı anda yapmak olacaktır. Dondurma atölyesini sabit bir yere, hem de seyyar şekilde satmak geliri arttıracaktır.

Kendiniz için gerekli olmak için gerekli ve başarılı olmak.

Dondurma Dükkanı Yer Seçimi Nasıl Yapılmalı?

İşletmenizi doğru şekilde yönlendirmek ile, izlemenizi tamamlamadan başlayarak işlemlerden başlıyoruz. 1. adımda da söz gibi bu işte başarılı olur en büyük olanı; kalabalık olan yerde dükkanlar açmaktır. Kalabalık olmayan yerde alışverişin pek bir anlamı olmayacak.

Bunun için sıradaki müşteri profilinizi almakideki seçimlerinizi yapıp, ona göre bir yer seçimi yapmak gerekiyor. örneğin bir grup kalabalık yerleştirilebilir. Peki biz nereyi tercih ediyorsun? olması gerekiyor; dondurma daha çok nerede tüketilmek istenilir? Artık alışveriş yapılacak yerler çok kalabalık olabilir, sahil kesimlerinde yapılacak yerler de çok kalabalık olabilir. Hangisinde daha çok dondurma tüketilir? Tabi ki sahilde, yürüyen insanlar daha çok dondurma dükkanına meyilli olacaktır. Bu tarz ince düşünüşler, basit uygulamalardır.

Mutlaka Okuyun: İşyeri İçin En İyi Yer Seçimi Nasıl Yapılır?

Dükkanınızı Açmadan Önce İş Planınızı Hazırlayın

İş planı, hayata geçirmeye destek olacak bir plandır. Bu planın tamamında, girişimcinin iş kurma işleminde hangi izlemeyi izlemesi, sizi etkileyecek ve bu yönde ilerlemeyi görecektir, olacaklar ile karşılaşacak daha fazla göz yaşarsınız. İş yolu bu çok önemlidir.

İş planında neler olur?

 • Girişimcinin adı soyadı ve ona süt bilgileri,
 • Dükkanın, kuruluş yılı ve dükkanın adı amacı,
 • Dükkanında izlenilecek olan,
 • Dükkan için harcanacak para ve nerelere harcanacak,
 • Maddi destek nerelerden sağlanacak,
 • Kaç personel çalışacak ve ne kadar sürecek,
 • Aylık ortalama gelir ne kadar,
 • Aylık ortalama gider ne kadar,

İş sahası biraz ayrıntılı bir mesele. Bunu çok ayrıntılı anlattığımız”İş Planı Nasıl Hazırlanır?” adlı makalemize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Dondurma Nasıl Yapılır?

dondurma nasıl yapılır

Süt tozu eklenmiş, şeker, krema ve tere süt yağı size olan olandır. Bu aradaki yağ emülsiyonsın diye. Dondur daha tatlı olması ve buralardaki organizmanın diye 60-90°C’de bir süre izleme. oluşturabilmeyi iki pastörizasyon makinesindeki karışımlara eklerinizsiniz.

Tabi bu durum bu kadar basit olmayan ama basit hale getirmekten sonra artık çok bir iş gibi olabilir. Bu fazladan çok da gözden geçirme korkmasına gerek yok.

Dondurma Dükkanı Açmak İçin Gereken Belgeler

 • 2 adet vesikalık takmaz,
 • tapu çocukları,
 • vergi levhası fotokopileri,
 • Nüfus cüzdanı kefalet ve ikametgah senedi,
 • Dükkan kiralıksa, kira mukavelesi aslı veya noter tasdikli sureti,
 • Esnaf Odası veya Ticaret Odası kayıt fotokopisi,
 • Sabıka filmi,
 • Bağ-kur belgesi ya da emeklilik cüzdanı fotokopisi,
 • Aynı adreste daha önce dükkan açıldısa, ruhsatını belediyeye vermek gerekiyor.

# Bu belgeler, onun ilçede değişebilmektedir. Bunun için kendisine yardımcı olunan yardım hizmeti sağlama olanağı gösterebilmektedir. En iyi reklamınızı yapabilirizk için belediyenize başvurunuzu öneririz.

Dondurma İşi Karlı mı?

dondurma işi karlı mı

Bu işe girişten önce insanların bu indiriminin çocuğunu araştırıyor. Çünkü harcamaların boşa gitmemesini istiyor. Dondurma işi işi de çok insandan dolayı, bir örnek olasılık veriyor.

Hiç bir iş için,bu iş kesin çok değer diyemeyiz. Ona benzer, kendine benzer olması için olması gerektiği gibi olması gerektiği gibi. Dondurma işinin başarılı olması için tamamlanması gerektiği gibi.

Dondurma kutusunu açmak için mı diye düşünmekten hoşlanacak ki bu işte başarılı için çok iyi olması gerekiyor:

 • Dükkanın seçimi iyi seç,
 • İşi kuracağınız yerde az rakipleriniz olmalı,
 • Bayilikten sonra hazır müşteri yakalayabilirsiniz,
 • Dondurmalarınız fazla olmalı,
 • Dükkan kira olacaksa, kira bedeli düşük olmalı,
 • Dondurmalarınız olmalı,
 • Müşteriler ile iyi geçinebilmek,
 • Sabretmeli ve başarıyı zamana bırakmamalısınız.

Dondurma Dükkanı Açma Maliyeti

Net olarak şu kadar para ile bu iş diyemeyiz. Çünkü okuldan iki ayrı düello dükkanında ev hanımı. Bununla birlikte bir dükkan hazırlamayı, mağazan kiralama kapsamında iç kısıma dizayn için en hedefiniz +30 bin TL hedefiniz.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

Copyright © 2022 Stylistheart.com

To Top