Girişimcilik

Cesaret yoksa, zafer de yok! Girişimciler İçin Liderlik İpuçları

Gerçekleşelim. Girişimcilik, kalbin zayıflığı için değildir. Bazılarının midesi var, çoğunun yok. Gerçek bir Girişimciyi hayalperestlerden ayıran şey, genellikle kendi paranızı harcamayı ve riske atmayı içeren ilk adımı atmaya istekli olmasıdır. Pek rahat bir kavram. Ne yaptığınızı, neye bulaştığınızı bilmek, kaygının bir kısmını hafifletmeye yardımcı olur. Hayatta sevdiğiniz şeyin peşinden gitmeye gelince, Girişimciler hayırı cevap olarak kabul etmezler. Gerçek Girişimci risk-ödül oranını anlar ve “Cesaret Yok, Şan Yok!” sloganıyla yaşar.

Halihazırda “orada bulunmuş, bunu yapmış” insanlardan öğrenmek, mevcut en iyi kaynaktır. Ama günün sonunda, başka birinin deneyimi şirketinizi başlatmaz. Karnınızda ateş, tutku ve dürtü ve fikrinize ve kendinize derin ve kalıcı bir inanç alır. Daha azı, küçük bir işletmeyi tehdit eden çalkantılı sularda sizi rotanızda tutamaz. Önümüzdeki birkaç ay boyunca, yeni kurulan işinizin başarılı olma şansını optimize etmenin yollarına bakacağız. Daha fazlası için bizi izlemeye devam edin “GUTS YOK, GLORY YOK!” Başarılı Girişimciler ile yapılan röportajlara dayanan, aday Girişimciler için makaleler ve ipuçları.

İpucu 1: Şüphe duyduğunuzda, ileriye doğru küçük bir adım atın.

Kendine inan. Girişimciliğin ilk kuralı budur. Kendi yeteneklerinizi sorgulamadan bir iş kurmanın önünde yeterince engel var. Şüphe bir kez içeri girdiğinde, aceleci ve üzerinde düşünülmemiş kararlar verilir. Vizyon odağını ve enerjisini kaybeder. Korku ve şüphenin bir kokusu vardır ve insanlar onun kokusunu alabilir. Yatırımcılar veya potansiyel müşteriler için doğal bir iticidir. Yeni bir girişime başlarken endişeli olmanız normaldir… ama terlediğinizi görmelerine izin vermeyin!

Fikriniz konusunda o kadar koruyucusunuz ki, en yakın arkadaşlarınızdan ve ailenizden geri bildirim almaya bile istekli değilsiniz. Durmak! Yardım istemek için çok gururlu veya korkmayın. Aileniz ve arkadaşlarınız bunun için var, çılgın fikirlerinizi dinlemek. Vizyonunuzu görmeseler bile, onu ifade etmek, onu kendi zihninizde iyileştirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olur.

Çoğu zaman ilerlemenin önündeki en büyük engel, kendi kafanızdaki dağınıklıktır. Tüm o gereksiz bagajlardan kurtulun, sadece size ağırlık yapacaktır. Anı yaşa. Dün iptal edilmiş bir çek, yarın senet – bugün nakit!

2. İpucu: Kalın bir cilt büyütün.

Derin bir nefes al. Zihni sakinleştirir. Girişimciler olarak zaten liderlik eğilimlerimiz var, ancak bu dürtüyü vizyonu dikte etme ve kutsallığını korumak için mücadele etme ihtiyacıyla karıştırıyoruz. Durmak! Her konuşma bir öpücükle bitmek zorunda değildir. İşin kişiselleşmesine izin vermeyin. Kötü kararlara yol açan kötü bir uygulamadır. Vakit gerektirdiğinde boyun eğmeyi, dinlemeyi ve katılmamayı kabul edin. Ayrıca, olumsuz bir anlaşma teklif edilirse, uzaklaşın. Liderlik haklı olmakla ilgili değil, hedefe ulaşmakla ilgilidir.

Diğer taraftan, başarılı bir meslektaşım bir keresinde, “Odadaki en zeki adam bensem, işimin başı beladadır” demişti. Yetenekli insanları işe alın ve parlamalarına izin verin.

Bir şeylere gülmeyi öğrenin. Zaman herşeyin ilacıdır. Zaman ver, zaman ver. Herkes hata yapar, bu yüzden “beş yıl sonra bu önemli olacak mı?” diye sorun. Muhtemelen çoğu durumda değil. Hayat sinirli ve kızgın kalarak zaman kaybetmek için çok kısa. Ayrıca, kafanızda başka birinin kirasız yaşamasına izin vermek kötü bir iştir.

3. İpucu: Durumunuzu başkalarıyla karşılaştırmayın.

Hepimiz kendi sorunlarımızı bir yığına atıp diğerlerininkini görseydik, kendi sorunlarımızı geri alırdık.
Çoğu zaman, iş bunaltıcı olduğunda ve hiçbir şey yolunda gitmediğinde, kendimizi kurban gibi hissetme ve bu işe hiç başlamamış olmayı dileme eğilimindeyiz. Başka birinin başarısını kıskanabiliriz. Durmak! Yolculuklarının nasıl olduğu hakkında hiçbir fikrin yok. Kıskançlık zaman kaybından daha kötüdür – sizi kendi hayatınızdaki nimetlere karşı kör eden yıpratıcı bir uygulamadır. Kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Bu noktada iş kurmuş güvendiğiniz bir arkadaşınıza gidin ve durumunuz hakkında samimi bir konuşma yapın. Biriyle havalan. Yalnızlık içinde yaralarını yalamaktan çok daha iyidir.

Tüm Girişimciler, sizin yaşadıklarınızı yaşamıştır ve çoğu, bazı rehberliği paylaşmaktan mutluluk duyar. Başarının ahlaki zorunluluklarından biri, bir sonraki Girişimciye yardım etmek, gelecek nesil Girişimcilere akıl hocalığı yapmak ve ilham vermektir. Uzmanların tavsiyesine başvurun.

4. İpucu: Fazla hazırlanın, ardından akışa geçin.

Bir durum ne kadar iyi ya da kötü olursa olsun, kesin olan bir şey var – değişecek. Bu nedenle, en iyi hareket tarzı, kendinizi her olasılığa hazırlamaktır. Oyun planınızı hafızaya alın, ardından ortaya çıkabilecek tüm olası senaryoları hesaba katın. Umarım, bazı start-up’ların karşılaştığı daha ciddi sorunlarla karşılaşmazsınız, ancak hazırlıklı olmak, zorluklarla mücadele etmenin ve bir şirketin refahını sürdürmenin en iyi yoludur. Ve zor bir kararla karşı karşıya kaldığınızda, bunun için ıstırap çekmeyin. Bugün iyi bir plan, yarınki mükemmel bir plandan daha iyidir.

Akışa devam ettikçe, yeni fikirler yüzeye çıkacak. Kredi paylaşın. İyi bir fikrin nereden geldiği gerçekten önemli mi? Şirketinizin başarısına yaptığınız katkılar için minnettar olun ve kaynağı kabul edin. Kıskançları, karşı çıkanları görmezden gelin. Fikri kutlayın çünkü bazen kutlayacak tek kişi sizsiniz. Fikir şampiyonu olun.

İpucu #5: Kendinizi fazla ciddiye almayın.

Hadi ama, bu eğlenceli olacak. Bu her zaman istediğin şeydi. Öyleyse göster. Gülümse, bulaşıcıdır. Basitleştirin. Bazıları “tepede yalnız” olduğunu iddia ediyor. Evet, bir tiran, zorba ya da gerçekten baş belasıysanız. Ama çalışanlarınıza saygı duyuyorsanız, onlara aileden biri gibi davranın; bir iş yürütmek eğlenceli olabilir. Bu tamamen sizin yaklaşımınız ve tutumunuzla ilgili. “Patron” olduğun zihniyetiyle girersen ıssız bir yol olur ama tasarımla girersen bir ekibin lideri ve planın arkasındaki ilham kaynağı olursun, o zaman bir ortam yaratacaksın. hangi büyümeyi ve refahı teşvik eder. İnsanların güçlenmiş, sahiplik duygusu, ait olma ve ihtiyaç duyulmuş hissetmelerine izin verin.

Güven önemlidir. Kendine güvenmiyorsan bile, numara yap. Güven, bulaşıcı olan sadakati, heyecanı ve üretkenliği besler. Panik ve korku, nihayetinde girişiminizi yok edecek olan kaosla sonuçlanır.

Sonuç olarak, sizi bununla baş başa bırakıyorum… şimdi eksantrik olun. Mavi saçlara sahip olmak için yaşlanmayı beklemeyin. Şimdi dışarı çık ve eğlen. İyi şanlar. Unutma, “Cesaret Yok, Zafer Yok!”

Source by Marc Ford

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

Copyright © 2022 Stylistheart.com

To Top