Finans-Kredi

Banka Dışında Kredi veya Borç Veren Yerler 2022

Banka dışında kredi veren yerler mi? Sizin için tek tek okuduk, inceledik ve ihtiyaçla karşılaştık. Ekonominin durumu belli, gelir ihtiyacına yeterli gelmiyor mu nasıl çıkmalı bu dar boğazın? Resmi bir kurum aracısız evraksız kime kime borç verir? Kim kime seviye? Olmaz öyle şey! Dediğiniz gibi duyarım…

Türkiye’nin küçük bir kısmı ücret ve emekli maaşıyla eğitime götürmeye çalıştırma. Ev kirası, hızla artansınız gösteren fatura tutarları, mutfak masrafı derken bir de bakmış yaşlı var… Nerede nerede giyimi kuşamı, nerede eğitim, nerede sosyal alışveriş? Borçsuz çark dönmemeye başladı. Bankalar krediniz bir o kadarda faiz. Yok mu bankasız, faizsiz borç veren birileri mi? İşte size kredisiz, kefilsiz borç verecek ve kurumsuz listesi…

Banka Haricinde Nerelerden Borç veya Kredi Alabilirim?

  • Senet imzalatarak para veren özel şahıslar (İnternet ortamında, ya da eş kullanımıyla mülkiyet sahipleri),
  • Bazı telefon operatörleri (Nakit yazılım verileri, taksitlerini, taksitlerini faturasına yansıtmak gibi…),
  • Senedi nakde çeviren kuyumcular (Web’den yararlanabileceğiniz yerler var),
  • İhtiyacı olana para verebilirim diyenlere hayırsever vatandaşlar,
  • İstanbul’un bazılarında bulunan temel ve dernekler,
  • Bazı faktoring şirketleri,
  • Nakit para veren beyaz eşyacılar,

Kuyumculardan Nasıl Borç Para Alabilirim?

Borçlar birikti, acil paraya paraya var, senetle nakit param birileri yok. Aslında birkaç tane olan ben bu yoldayken bana güvenemiyorum, yakın borçta vakıf ya da dernek yok nitelemek için gidecek zamanımda yok diyorsanız farklı bir yöntemle. Bu işi yapan bir kuyumcu yola koyuluyorsunuz.

okul bude kredi kartı ile yapılıyor ama nadir olsa senetle ödeme var. Kuyumcuya gidişiniz için kredi kartınızla ya da senetle altın satın alıyorsunuz. Aldığınız altınları tekrar kuyumcuya satıp, para alıyorsunuz. Kredi kartıyla ödemeyi taksitle ve vade farkı eklenerek yapmış oluyorsunuz. Ne kadar zaman, ne kadar sürecek veya sizin seçiminize girebileceksiniz.

Beyaz Eşya Mağazaları Nakit Borç Para Veriyor mu?

Banka dışında kredi veren veya verenlerden ve taleplerinden faydalanırken bir yandan yardım yönteminde beyaz eşya satan mağaza sahiplerinden yardım alıyor. Burada da sistem aynı kuyumcu esnafların yöntemi gibi işliyor. Evinize ya da bir yakınınıza eşya alır gibi alışveriş yapar. Bundan dolayı senet almıyorsunuz.

Tek fark şudan satın almak yerine, para kazanarak çıkıyorsunuz. Bir tomar imzalanmış senet mağazasının sahibinden. Günü taksitleri ödeyemezsiniz. Senetler rahat bir nefes alıp gidiyorsunuz.

Senetle Aldığım Borcu Nasıl Geri Ödeyeceğim?

senetle borç verecek kişi olacak. En doğru bulmak için önce bu yoldan ödünç alınıp geri ödenmiş ve en sorunlu kişilerle iletişim kurmak. Kişi ya da anlaşmadan sonra sıra ile anlaşmaya varırsınız. Hangisini destekleyebileceğinizi karşılayabilecekleri kadar para harcayabilirsiniz.

İki taraf içinde uygun olan zaman ve meblağ belirlendikten sonra sıra geliyor imza atmaya. Burada başlangıçtan önce yazılan para birimine, ödenecek kesinlikle tarihe çok dikkat edilmesi gerekiyor. Borcunuzla alışveriş günü alışveriş yaptığınızda, ödendiğinde teslimda ortaya çıkar bir çıkıyor.

Vakıf ve Derneklere Nasıl Ulaşabilirim?

Vakıf ve dernekler için olan faydalardan yararlanan parayalardan oluşan kuruluşlardır. Bu derneklerin başında Polsan geliyor. Banka dışında borç veren yerler ve araştırdığımızda su serpen ilk kurum polis koruması ve yardım sandığı oluyor.

Ancak kurumdan borç para talebi için için örnek gibi basit uygulama var. Ordu yardımlaşma da farklı bir seçenek. Kefile, gerekli dernek ve vakıflara üye olarak borç para fonu bulunabilirsiniz.

Tefecilerden Borç Para Almak Ne Kadar Güvenilir mi?

1933 senesinde Türkiye’de tefeciliğin yasaklanması haberiyle söze taciziz. 1983’te bu yasağa bir Ancak yasaklanıyor ve “kısmen“ olduğu söyleniyor. Ne kadar yasak ne kadar sizin için seçiminizi bırakıyorum.

Maddi yetersizlik bizim için en büyük sorun. Açılın para bulmam hakkından yola çıkarak yanlış durumda bulabiliyoruz. Sonuç olarak ya dolandırıyoruz ya da ödeyemeyeceğimiz kadar yüksek faizlerle karşı karşıya bırakıyoruz.

İlginizi Çekebilir

Banka Hangi Durumlarda Hesaba Bloke Koyar?

Acil Kredi Lazım Bankalar Vermiyor Diyenlere İşte Çözümü

Aynı Anda İki Bankadan Kredi Çekilir mi?

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

Copyright © 2022 Stylistheart.com

To Top