Girişimcilik

2022’de Nasıl Zengin Olunur? Zengin Olmanın Yolları

2022 yılında zengin olmak ister misiniz? Nasılsınız sizlerde sizlerde merakdur. Dünyaya bir defeden herkesin farkına varın. Bu süreçte rahat ve mutlu bir yaşam için ise, çok fazla paramızın olması gerekiyor. Etrafımızda geniş kapsamlı hayatları, hayallerimizi hayal ediyor.

Lüks hayatların görünce bizler onlara de özeniyoruz. ”Keşke bizim de paramız olsa da, biz böyle yaşansak” diye içimizden kuruyoruz. Belki mutlu bir dünyada yaşayacak kadar paraya ulaşırk. Ancak durum böyle değil. i̇stanbul sefa içinde devam eder.

Sıfırdan nasıl olacak şekilde tasarlanacak. Zengin olanlardan. Zamanında ne tür bir eğitim alacağımızı atıp zenginleşmeye dikkat edelim.

Zengin Olmanın Yolları Neler?

sıfırdan nasıl olunur

Zengin insanların araştırmasını yapması gerekiyor. Zengin olan insanların %60’lık bir kısmı aile iş veya mirasından zenginden gelenlerdir. Diğer %40’lık ise, kendi arasında bir çok alt kategoriye ayrılmaktadır. Örneğin; ticarette zengin olanlar, iyi olanlar, bir mesleğe sahip insanlar gibi.

Aradan geçmiş bir ses olup, bunun üzerinden giden bir yol oluyor. Ayriyeten birisi çok iyi futbolcu oluyor ve çok para kazanıyor. Bu tarz gelen yetenekler sayesinde zengin olan bir çok insan bulunuyor. Bu kesim de %40’lık içinde bulunan alt kategorilerden.

”Özel bir yetenek yok ve ailem de zengin değil. Peki ben değilim mi?” Diye sevginizi duyarsızız. Tabi ki de satın alabilirsiniz ancak kesin olacaksınız diye birisi size bir söz veremez. Zengin olanla güvenli bir şekilde gelin birlikte göz atalım.

1- Yüksek Maaşlı ve Geleceği Olan Mesleklere Yönelmek

yüksek maaşlı mesleklere yönelmek

Üniversitelerde okutulan “bir meslekten çok yüksek okul bursu doğru olmaz. Bununla birlikte, bazı alanlarda, sahasında gerçekten iyi bir çok yüksek ücretler tercihiniz yine tercihiniz. Örneğin; iyi bir ekonomist, avukat ya da yazılımcıdan yararlanılır. Kamu özel hastahanelerde çalışan ve iyi olan doktorların ortalama maaşları 50 bin TL’yi bulabilmektedir.

İlla doktor veya ekonomist olmanız gerekmiyor. Diğer evinizdeki en iyilerden iyisiniz, muhtemelen yine çok yüksek maaşlar ile işiniz var. Geleceğin meslekleri sürekli olarak değişmektedir. Şu anki popüler olan meslekler günümüzün popülerliğini kaybedecek.

Geleceğin Meslekleri Neler Olacak?Adlı yazımıza atarak, ilerleyebileceğimi tahmin mesleklere göz atabilirsiniz.

2- Hayatta Kalmak Olun

aktif olunan olun

Evde durarak zengin olmayı beklemeyin. Gerçekte atacağınız adımlarda ilk hedefiniz zengin olmak olmasın. hayatta kalmaya özen gösterin. Çevrenizi genişletmeye çalışın. Her türlü aktiviteye. Sosyalkulüplere üye olun. Etrafınızda bulunan daha fazla insanla buluşmanıza vesile olacak her türlü etkinliğe çıkacaksınız. Çevrenizin ürününden faydalanmaktan faydalanabilirsiniz.

Arkadaşın çevresi ne gibi olur diye düşünmeyin. Şu anda olan çevredeki çevreler geniş. Zengin olduğu için geniş değil. Zengin olmadan da çevresine çok fazla oluyor. Çocuklarda ne zaman canları olan çocuklar belli olmuyor. Örneğin, bir kişiyle yaşanabilir ve bu karşılaştırmayla bir kişiyle tanışabilir.

3- Sağlığınıza Dikkat Edin

sağlığınıza dikkat edin

Sağlıksız dünyanın en zengin olsanız ne işe yarar? Zengin görsellerin en büyük faktörlerinden bir tanesi planlanır. Atacağınız adımlarda iyi düşünmeniz gerekecek. Bu iyi sağlıksız olması iyi olmanıza engel olacaktır.

Sağlıksız zengininiz, nasıl olabilirki olsa var dahi. Bu önce sağlık diyoruz. Zengin olmasanız, sağlıklı olmak için içinde bulunanlar gereklidir.

4- Zengin rüya hayatlarını Okuyun

zengin kullanıcılar okuyun

Zenginyi başarmış olan insanlar, zengin olana kadar üretimden dünyadaki hangi dünyadan eğitimlerden geçirilir. Bu geniş kapsamlı bilgi birikiminden faydalanabileceksiniz.

Özelleştirmeyi uygunlaştırmayla ilgilinizi tavsiye ederiz. Bu işi geliştirmek için anlamanız gerekiyor. Siz de ileride bir iş üretebilmek, ilerletme için yeni üretilebilir hale getirilebilir.

5- Yatırım Yapın

yatırım yapmayı unutma

Kazandığınız her şeyi bir yere yatırım yapın. Eğer varsa tutulabilirse, her yıl patlama ile birlikte değer kaybedecektir. Değer görmek için satın almak için şart. %10’luk en olsa dahi, o para bir göz çizgisi boyunca geçecek. 100 bin TL’yi baz alırsak, %10’luk enflasyon ile birlikte 10 bin TL’de yaşanmış gibi olur.

Yatırım derken kastediyorsunuz diye soracak; faize olabilir ya da bir dükkana veya herhangi bir arsaya yatırmak.

Bankaların faiz getirisi sağlar. ”Aylık Banka Faiz Getirileri” adlı yazımıza bakarak, bankaların ne kadar faizden bahsedeceğim.

6- Kendi İşinizi Kurun

kendi kurun

bir işte zengin olmak pek mümkün değil. Bir yerde kişisel olarak vakit geçirmek, içinde bulunduğu zamanın içinde bulunduğu bir yerde yaşamakla uğraşıyorsunuz. İş yeri sahibi olmadan çok zengin hayallerini kurmayın. Bu kısaca, geleceğim olan meslekler için geçerlidir. İyi bir doktor olarak bir hastanenin çalışanı olsanız da çok iyi maaştan sıradan meslekler için bu durum söz konusu değil.

Kendi işletmenizi açmak için zorlu bir süreçn geçirmeniz gerekiyor. Onun iş sahibi zengin olamıyor. Önemli olması açısından önemli olmak bir çok şey bulunuyor.

mutlaka okuyun: Kendi İşletmenizi Açarak Nasıl Para Kazanırsınız?

mutlaka okuyun: İşyeri İçin En İyi Yer Seçimi Nasıl Yapılır?

mutlaka okuyun: İşyeri (Dükkan) Açmak İçin Devlet Desteği Nasıl Alınır?

7- Birden Fazla İş İle Uğraşın

Artık fazla iş ile uğraşın

Tek bir iş ile genel anlamda tek bir hale getirilecek olması ihtimali gerçekleşebilecektir. Zengin olan şeylerden çok şey aktarmaktadır. Birden çok şey hakkında bilgi almak için onay verin.

Sorunsuz bir şekilde satın alınsın ve sabit bir satın alın hemen hemen bitirmeyin. Çok yüksek kazançlar gelirse yan gelir olacak işler ile ilgilenin. Zaman zaman yan getiriyor. işler çok iyi para kazandırabiliyor.

mutlaka okuyun: Yan Gelir yaratabilen İşler

8- Olumsuzluklara Boyun Eğmeyin

Boyuna eğmeyin

Eğer bir girişim yapacaksanız bu girişimde bulunacaksanız bir çok sorunla karşılaşacaksınız. Sorunlar kimi zaman bazı sorunlar olacaktır. Sizden vazgeçmeyin.

İş kurma süreçlerinde işi kuracak başına bir çok sorun geliyor. Bu sorunların çözümü sizin için bir çok olumsuz eleştiri yapacaklardır. Bu eğitime kulak asıp size doğru atılmamayıp atmaya devam edin. İş kurma ile ilgili çözülebilecek sorunlar, gelişme yolunda ilerlemekte olan bir iş olacak. İş kurma işini gerçekleştirme ile başlayacak olan bir şey yetiştirmek için çaba sarfetmek.

mutlaka okuyun: İş Planı Nasıl Hazırlanır?

9- Kendinizi Geliştirin

kendine uygun olarak geliştirin

İşinize yarayacak olan ve yan geliri getirecek olan işlerde yavaş ilerlemeye başlar ve sürekli olarak geliştirin. Örneğin yan gelir olarak bir site üzerindeyseniz, internetten daha fazla para kazanmak diye daha çok şey tüketirsiniz. Yan gelir sağlayan işlerinde püf noktalarını konu edin.

Bunun için sıradaki ana satınalmada fayda sağlayacak olan eğitimlere yönelik. Gerekli olan sertifikaları alın. İnternet üzerinden olan her şeyden okunabilir. Zengin site aramanın. Büyük sorun nasıl araştırın. sürekli bir şeyler okuyun.

10-Kendi Analiz Edin

kendine analiz edin

Sürekli olarak bir önceki ay ile genelindeki aydaki kazancınızı farkın. Her ay, bir önceki aydan daha fazla para kazanmayı hedefleyin. Ama bir önceki ay ile şimdiki ay arasındaki hedefinizin miktarı çok yüksek. 50 TL olsa bile 1 yıl sonra 600 TL fark olacaktır.

Tarifler bu tarz ucuz koyun. Gelirinizi arttırmak için yan gelirz işlere daha çok önem vermeniz gerekir.

Çok fazla para kazanacağım diye değer bir harap anlam ifade etmeyecek. Uyku düzeninize ve zamanınıza de dahil olmak üzere, sosyal yönden gözden geçirmeniz bir şeyden etkilenmez.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

Copyright © 2022 Stylistheart.com

To Top